KKK

Helista meile: +372 5682 1121

E-R 09:00-17:00

Sportimine ja läätsede kasutamine

Sporditegemisel kasuta läätsi

Sportimine ja läätsede kasutamine

Harrastad aktiivselt ekstreemsporti või tegeled rahuliku pühapäevase jooksuga, läätsed annavad Sulle vabaduse täielikult keskenduda oma sportlikule tegevusele. 

Miks eelistada (spordi tegemisel) prillide asemel läätsesid?

 • Nad annavad sulle selge pilgu kogu nägemisvälja ulatuses. Sind ei takista raamid ega raamidest välja jääva ala hägune vaade.
 • Läätsed ei vaju ära Sinu ninalt, kui sa higistad või aktiivselt liigutad. Seega ei pea Sa neid pidevalt õigele kohale asetama.
 • Läätsedega näed selgelt ka vihmas ning udus.
 • Erinevalt prillidest, ei ole sul ohtu, et nägemisvahendid võiksid spordi tegemise käigus puruneda.
 • Läätsed sobivad suurepäraselt ka siis, kui Sinu valitud spordiala eeldab maski, päikeseprilli, kiivri või mis tahes pea- või silmakatte kandmist.

UV kaitsega läätsed

Läätsed kaitsevad Sinu silmi ka päikesekiirguse eest. Seega ei ole Sul neid kandes vaja mõelda, et mis siis, kui sporti tuleb teha ereda päikese käes ja silmad võiksid sellest kahjustada saada. Ei, seda muret ei pea tundma! Tänapäeva tehnoloogia ja uuenduslikkus on toonud turule ka UV kaitsega läätsed:

 • 1 päevased UV kaitsega läätsed: Acuvue Oasys 1-Day või MyDay
 • 1 kuulised UV kaitsega läätsed: Acuvue Oasys

Milliseid läätsesid valida sportimiseks?

Valides läätsesid sportimiseks tuleks mõelda mitmele asjaolule. Olulisemad neist on vee ja mustusega kokkupuude. Kui Sinu sportlik harrastus sisaldab neid kahte tegurit, võiksid kaaluda võimalikult lühiaegsete (ühepäevaste) läätsede kasutamist. Kas või ainult neil päevil, mil tegeled spordiga.

Kui tegeled pallimängude või muude kiiret reageerimist nõudvate spordialadega, siis tasub kindlasti kaaluda spetsiaalselt sportimiseks mõeldud läätsede soetamist. Sellised on näiteks Zeiss brändi läätsed. Need läätsed on spetsiaalselt valmistatud  välja tooma ümbritseva keskkonna värve ja nende kontrastsust. Tänu sellele märkad ümbritsevaid objekte paremini ja Su reaktsioonikiirus on maksimaalne, mis teeb just pallimängudes ja kiiret reageerimist nõudvates spordialades need läätsed väga populaarseteks. Samal põhjusel on need läätsed kõrgelt hinnatud ka normaalnägemisega sportlaste seas. Seetõttu valmistatakse neid ka 0,00 tugevusega. 

Kas läätsedega võib minna ujuma?

Üldine soovitus on läätsedega ujuma mitte minna. Põhjuseks on see, et läätsed on poorsed, millest tulenevalt meelitavad nad ligi vees leiduvaid baktereid ja kemikaale. See võib viia aga ärrituste ja silmapõletikeni. Kui eelpool mainitud ohud on suuremad avavees ujudes, siis basseini lisarisk tuleneb kloorisisaldusest.

Ujumine ja ühepäevased läätsed

Kui siiski on ujumisel läätsede abi vaja, soovitame kasutada ühepäevaseid läätsesid. Kuid kindlasti kasutada täiendavalt ujumisprille, mis aitavad Sinu silmi võimaliku ärrituse eest pisut rohkem kaitsta. Peale ujumist viska aga läätse ära.

Kokkuvõte

Kontaktläätsed on tihti sobivam valik sportimiseks. Paljud spordialad eeldavad või soovitavad kaitseprillide ja kiivrite kandmist. Kasutades läätsesid, ei ole sul probleeme nende kasutamisel. Samuti ei ole muret, et aktiivse liikumise käigus peaksid pidevalt prille õigele kohale nihutama või udust ja vihmast prilliklaase puhastama. Muretut sportimist ja sära silmadesse!!!

0
  Ostukorv (0)
  Ostukorv on tühiTagasi esilehele