KKK

Helista meile: +372 5682 1121

E-R 09:00-17:00

Loe, enne kui teed silmaoperatsiooni

Silmaoperatsioon ja selle ohud ja tüsistused

Silmaoperatsiooni tüsistused  

Pupilo silmaarst Dr. Merle Piik kirjutab silmaoperatsiooniga kaasnevatest ohtudest ja tüsistustest, mida oleks kõigil hea teada.

Arvatakse, et tänapäeva silmaoperatsioonid on ohutud, kuna neid teostatakse kiiresti, lihtsalt ja valutult. Kuigi LASIK-i peetakse üldiselt ohutuks ja efektiivseks, kaasnevad sellega nagu iga kirurgilise protseduuriga mõned riskid. Siin on mõned võimalikud LASIK-i riskid:

 • Kuivad silmad: Silma opereerimisel lõigatakse läbi silma sarvkestal olevad närvid, mistõttu on pärast LASIK-i operatsiooni tavaline, et patsiendid kogevad kuiva silma sündroomi, mis võib põhjustada ebamugavust, udust nägemist ja suurendada nakkusohtu. Mõnel juhul võib kuiv silm püsida kuid või isegi aastaid pärast operatsiooni.
 • Alakorrigeerimine või ülekorrigeerimine: LASIK-i operatsioon püüab parandada nägemist, kuid mõnel juhul võib protseduur põhjustada ala- või ülekorrigeerimist refraktiivse vea suhtes. See võib põhjustada hägusat nägemist, topeltvaadet või muid visuaalseid häireid.
 • Nakkus: Iga kirurgiline protseduur kujutab endast nakkusohtu ja LASIK ei ole erand. Kuigi infektsioonid on haruldased, võivad need viia tõsiste nägemisprobleemideni, kui neid ei ravita õigeaegselt.
 • Öise nägemise probleemid: Mõned patsiendid võivad pärast LASIK-i operatsiooni kogeda öise nägemise raskusi, sealhulgas halod, kumavad ringid või tähed tulede ümber. Need sümptomid võivad aja jooksul paraneda täiendavate raviviisidega, kuid osadel juhtudel võivad need olla püsivad.

Oluline on märkida, et LASIK-i riskid võivad erineda sõltuvalt teguritest, nagu vanus, tervislik seisund ja protseduuri spetsiifilised üksikasjad. Enne LASIK-i operatsiooni läbimist on oluline konsulteerida kogenud silmaarstiga, kes saab hinnata teie individuaalseid riske ja aidata teil teha teadlikku otsust.

Enne patsiendi poolset otsuse tegemist peaks ta teadma, et on kindlad juhtumid, mil oftalmoloogiline kirurgia on vajalik. Sellised sekkumised viiakse läbi järgmistel juhtudel:

 • Professionaalne vajadus parima võimaliku nägemuse järele (sõjavägi, professionaalne sportlane, näitleja jne);
 • Tugev erinevus silmade murdumises (erinevates lühinägelikkuse astmetes paremal ja vasakul silmal), mida ei saa klaasidega korrigeerida: ükski silm ei tohi olla klaasidega/läätsedega, mille erinevus on suurem kui 2,5 dioptrit.

Eriti ettevaatlik peab olema silmaoperatsiooni küsimuses lapsepõlves. Laps ei ole veel võimeline ise õiget otsust tegema ja selle asemel peaksid täiskasvanud hindama kõiki sellise sekkumise võimalikke riske.

Kuigi sellel operatsioonil on palju fänne, on sellel palju vastunäidustusi:

 • silma patoloogiad (katarakt, glaukoom, sarvkesta düstroofia, põletikulised haigused jne);
 • müoopia progresseerumine; erinevad haigused (diabeet, herpes, neurodermatiit, kilpnäärme probleemid jne)

Patsientide soov parandada oma nägemist on lubatud, kui kirurgiliste sekkumiste jaoks otseseid vastunäidustusi ei ole.

0
  Ostukorv (0)
  Ostukorv on tühiTagasi esilehele