KKK

Helista meile: +372 5682 1121

E-R 09:00-17:00

Korduma Kippuvad Küsimused

All
Küsimused prillide kohta
Küsimused läätsede kohta
Tellimine ja tarne
Muutmine ja tagastamine
Klienditugi

Küsimused prillide kohta

Kuidas teada saada kas prillid istuvad mulle?

Kui Sul on juba prillid, siis iga raami sangadel on numbrid 145-54-65 vms. Pupilost saad otsida sarnaste mõõtudega raame ja on suur tõenäosus, et ka need Sulle sobivad. Kui teil prille pole, saad osasid raame proovida meie Virtuaalse peegliga.

Kas brändiraamid on autentsed?

Garanteerime, et kõik meie bränditooted on 100% autentsed.

Soovin osta prille, kuid ma ei tea oma raami suurust, kas saate mind aidata?

Kui vajad abi oma raami suuruse leidmisel, võta meiega ühendust. Me aitame alati hea meelega!

Mis on PD (pupillide kaugus)?

PD on pupillide vaheline kaugus millimeetrites. See aitab optikutel määrata klaaside fookuspunkit, et nägemine oleks võimalikult hea.Enamik täiskasvanute PD on vahemikus 60–65 mm.

Kas te müüte multifokaalseid ja progresseeruvaid prille?

Jah, ikka! Progresseeruvad prillid saad iga optilise raamiga kui valid “Vali klaasid” ning sealt “Multifokaalsed”. Kui vajad nõu konkreetse prillipaari kohta, siis helista meile numbril +372 56 821 121.

Küsimused läätsede kohta

Läätsede retseptil on palju segasid tähiseid, mida need tähendavad?Kuidas lugeda läätsede retsepti?

Põhilised tähised läätsede retsepti juures:

OD - tähistab paremat silma;
OS - tähistab vasakut silma;
BC - silmade kumerus. Tavaliselt on see vahemikus 8.3-9.0;
DIA- diameeter. See näitaja on olulisem värviliste läätsede puhul, tavaline vahemik 14.00-15.00
Mõnigatel juhtudel võib retseptil olla kirjas ka:
Cyl - silinder (toorilistel läätsede puhul);
Ax - Axis 0-180 kraadi (tooriliste läätsede puhul);
Add - multifokaalsete ehk progressiivsete läätsede puhul.

Mul on prilliretsept, kas seda saab kasutada läätsede ostmisel?

Läätsede retsept ei ole sama mis prilliretsept. Kuna lääts asub vahetult silma sarvkestal ning prilliklaas on silmast eemal, siis üldjuhul läätseretsept on nõrgem kui prilliklaasi oma. Soovitame külastada optometristi, kes määrab läätsede retsepti ning õpetab läätsi kasutama.

Kuidas ma saan läätsede retsepti?

Esmalt tuleb kindlasti tähele panna seda, et läätsede retsept ei ole sama, mis prillide retsept. Läätsede retsepti saad, kui lähed selle sooviga silmaarsti või optometristi vastuvõtule. Soovitame külastada just optometristi, kes töötavad suuremates optikapoodides ning ootejärjekorrad ei ole pikad. Optometrist määrab Sinu läätsede retsepti ning õpetab ka läätsi kasutama ja hooldama. Kui retsept olemas, siis saad juba Pupilo-st endale sobivad läätsed mugavalt tellida!

Kas on vaja läätsede retsepti, kui soovin 0 tugevusega värvilisi läätsi?

Kui soovid läätsi kanda ainult kosmeetilisel eesmärgil, siis retsept vajalik pole, sest värvilised läätsed tehakse tavaliselt ainult 8.6 kumerusega. Küll aga on vaja õppida läätsi kasutama ja hooldama, selle jaoks soovitame külastada optometristi.

Kaua säilivad läätsed avamata karbis?

Avamata pakendis säilivad kontaktläätsed väga pikalt, enamus juhtudel vähemalt 2 aastat!

Kas võin proovida sõbranna kontaktläätsi?

Kindlasti ei tohi seda teha, kuna võid nii enda kui ka sõbranna silmi kahjustada. Nimelt võivad läätsede vahetamisel võõrasse silma sattunud ained põhjustada põletikulise reaktsiooni. Ka Sinu enda mõlemal silmal on oma mikrofloora, seega ei soovitata isegi oma silmade vahel läätsi vahetada.

Kas saan enda tumepruunid silmad muuta siniseks?

Värviliste kontaktläätsede puhul on väga raske ennustada, kuidas mingid läätsed just Sinu silmas jäävad. Kõik silmad on erinevad ning seetõttu ka lõpptulemus erinev. Seetõttu toimub vahel sobivate värviliste läätsede leidmine katse-eksituse meetodil. Siiski meie kogemus ütleb seda, et ka tumepruune silmi on võimalik sinisteks muuta. Näiteks väga hea tulemuse on andnud Crazy Solar Blue läätsed.

Kas saan enda sinised silmad tumepruuniks?

Heledamast tumedamaks on silmi kergem muuta ning meie kogemusel kõige loomulikuma tulemuse saad Eyeling Dark Brown läätsedega. Väga efektsed on ColourVUE Pretty Hazel.

Kui vanalt võib kontaktläätsi kasutama hakata?

Läätsede kasutamisel pole ealisi piiranguid. Kontaktläätsi võib hakata kasutama juba 11-12 aastaselt, kui lapsed oskavad juba iseseisvalt läätsi silma asetada ning silmast ära võtta. Samuti on oluline, et nad oskaks ise enda läätsede eest hoolitseda. On ka erandeid, kui läätsi kannavad väga väikesed lapsed, kuid siis on tegemist tõsiste nägemishäiretega ning kontaktläätse(d) asetab silma keegi teine.

Kas kontaktläätsedega tohib magada?

See oleneb eelkõige sellest, milliseid kontaktläätsi Sa kasutad. Tänapäeval on olemas juba selliseid läätsi, mis võivad järjest silmas olla ka kuu aega. Ehk sa magadki kontaktläätsed silmas. Sellised läätsed on näiteks Biofinity, Pure Vision, Acuvue Oasys, Air Optix plus Hydraglyde ja teised. Näiteks aga 3-kuulised kontaktläätsed on madala hapnikujuhtivusega ning nendega magada ei tohi.

Mul on silmad ühe tugevusega. Kas siis sobivad läätsed nii vasakusse, kui ka paremasse silma?

Jah, kui Sul on silmad ühe tugevusega, siis võid osta lihtsalt ühe paki läätsi ning need sobivad mõlemasse silma. Hügieeni mõttes on aga oluline see, et kui oled ühte läätse juba vasakus silmas kandnud, siis kannaksid seda ka edaspidi ainult vasakus silmas ning paremas silmas olnud läätse ainult paremas silmas. Konteineri peal olevad tähised “L” (left) ja “R” (right) aitavad seda teha.

Kas läätsedega võib saunas käia?

Meie soovitame siiski enne sauna (ja ka pesema või ujuma) minemist läätsed silmast eemaldada, kuna kuivus ja kuumus võib soodustada silmade kuivustunnet, sügelust ja punetust. Kui siiski muudmoodi ei saa, siis soovitaks kindlasti kasutada 1-päevaseid läätsi ja silmatilkasid.

Kas läätsedega võib ujuda?

Meie silmaarst ei soovita läätsedega ujuda, kuna läätsed imavad vedelikku ning vees olevad mikroobid võivad niiviisi sattuda läätsele ja põhjustada probleeme. Kui siiski muud varianti pole, siis soovitame ujumisel kasutada 1-päevaseid läätsi.

Kas läätsi, mis jäätusid, võib kanda?

Külmade ilmadega võib juhtuda, et pakiautomaadis olevad läätsed külmuvad ära. Uuringute põhjal siiski läätsede kasutusmugavus ja ohutus kannatada ei saa. Tähtis on, et läätse blister oleks endiselt suletud ning läätsed tuleks üles sulatada aeglaselt toatemperatuuril.

Kas värvilisi läätsi tohib kasutada peale silmaoperatsiooni (LASIK) tegemist?

Kokkuvõtvalt: Jah, võib! Kindlasti konsulteeri optomeristi või silmaarstiga. Peale silmaoperatsiooni tegemist soovitatakse oodata 6 kuud enne värviliste läätsede kasutamist ning jälgi ka läätsede kandmismugavust ja vajadusel kasuta niisutavaid silmatilku.

Mul on kuivad silmad, milliseid läätsi soovitate?

Soovitame kindlasti külastada optometristi või silmaarsti, kes silmade kuivuse põhjuse välja selgitab. Üldjuhul soovitatakse kuivade silmade puhul väiksema veesisaldusega läätsi, niiviisi ei kuiva läätsed liigselt ära ning mugavustunne kestab kauem.

Tellimine ja tarne

Kui kiiresti jõuab kaup kohale?

Postitame 90% toodetest samal päeval! Seega populaarsemad tooted nagu näiteks Biofinity, Acuvue Oasys, Pupilo OneDay, ColourVUE, Soflens 59 ja hooldusvahendid saad Sa kätte 1-2 päevaga. Kui aga läätsi on vaja kohe, siis on võimalus neid osta Tallinnas Wolti kaudu või ka meie Tulika tänava kontorist. Midagi sobilikku leiame Sulle kindlasti!

Kui palju maksab transport?

SmartPOST - 2.25€
SmartKULLER - 4.50€
DPD kuller - 5.30€
DPD Pakiautomaat - 2.35€
Omniva pakiautomaat - 2.95€
Omniva postkontor - 3,50€
Omniva tähitud kiri välismaale - 7€
Ise järgi tulemine - alati TASUTA!

Kas ma saan kontorisse läätsi ostma tulla?

Ikka! Populaarsemad tooted (Biofinity, Acuvue Oasys, Air Optix plus Hydrglyde, Focus Dailies Aqua Comfort Plus, Dailies Total 1 ja ColourVUE) on meil tavapäraselt kontoris kohapeal olemas (Tulika 15/17, ruum 323 Tallinn 10613) kuid igaks juhuks tasub jalavaeva ära hoidmiseks küsida chatis või meile enne helistada. Kontor on avatud E-R 09.00-17.00. Maksta saab nii kaardi, kui ka sularahaga!

Kuidas saan tellimuse eest maksta?

Maksta saab meil mitmel erineval viisil:
Pangalingiga (Swedbank, SEB, LHV, Luminor);
PayPal;
Kaardimakse (Stripe);
Kontoris sularaha või pangakaardiga.

Kas saadate tellimusi ka väljaspoole Eestit?

Jah, saadame tellimusi üle maailma.

Muutmine ja tagastamine

Kas saan tellitud kauba tagastada?

Jah, loomulikult! Vahetame 365 päeva jooksul kasutamata ja avamata pakendis tooted välja või tagastame raha. Avamata kontaktläätsed on võimalik tagastada 365 päeva jooksul! Lihtsalt helista või kirjuta meile. NB! Ei kehti tooriliste ja multifokaalsete läätsede kohta kuna need valmistatakse eritellimusel.

Kas saan tarneaadressi muuta?

Jah ikka, eeldusel, et me ei ole veel pakki välja saatnud. Muutmiseks võta meiega ühendust.

Millal saan tühistatud tellimuse eest tagastuse?

Üldjuhul kanname tühistatud tellimuse eest raha samale pangakontole 5 tööpäeva jooksul.

0
    Ostukorv (0)
    Ostukorv on tühiTagasi esilehele