Korduvad küsimused

TELLIMINE

Iga toote juures on eraldi tarneinfo konkreetse toote kohta, kuid 90% tellimustest suudame täita 1-3 tööpäeva jooksul. Populaarsemad tooted nagu näiteks Biofinity, Acuvue Oasys, ColourVUE, Soflens 59, päikeseprillid, hooldusvahendid, prillid ja kosmeetikatooted saad Sa kätte 1-2 päevaga. Kui aga on kiiresti läätsi kätte vaja saada, siis kindlasti tasub meilt üle küsida, et kas Sinu soovitud läätsed on meil olemas ja millal need Sinuni jõuaksid!

Üle 35 euroste tellimuste puhul on transport pakiautomaatidesse TASUTA! Välismaale tellides on tasuta transport üle 100€ tellimustel. Kui aga tellimuse summa on väiksem, kui 35€, siis maksab transport järgnevalt:

 1. SmartPOST - 2€
 2. SmartKULLER - 4€
 3. DPD kuller - 4€
 4. Omniva lihtkiri - alati TASUTA!
 5. Omniva pakiautomaat - 2€
 6. Omniva postkontor - 3,50€
 7. Omniva tähitud kiri välismaale - 7€
 8. Ise järgi tulemine - alati TASUTA!
 9. Pupilo Optikapood Viru Keskuse II. korrusel - alati TASUTA! 

Ikka! Populaarsemad tooted on meil kontoris olemas (Tulika 15/17, ruum 323 Tallinn 10613) ning võib tulla neid kontorisse ostma ja ka läätsede kohta rohkem küsima. Kindluse mõttes võib enne üle küsida, et kas Sinu soovitud läätsed on olemas. Kontor on avatud E-N 9.00-18.00 ja R 09.00-17.00 ning maksta saab nii kaardi, kui ka sularahaga!

;itmed kontaktläätsed (Biofinity, Acuvue Oasys, Air Optix Aqua, Focus Dailies Aqua Comfort Plus, Dailies Total 1 ja ColourVUE) olemas meie Pupilo Optikapoes Viru Keskuse II korrusel. Pupilo Optikapood on avatud iga päev 9.00-21.00.

Jah, tulenevalt seadusest on Sul kasutamata tooted võimalik tagastada 14 päeva jooksul pärast paki kättesaamist. Samas kindlasti tasub meile tagastuse soovist teada anda ka hiljem, sest võtame alati vastu kasutamata tooted ja vahetame need sobivate vastu välja või tagastame raha! Võtame vastu ka teistest kohtadest ostetud läätsi ja asendame need sobivatega! :)

Maksta saab meil mitmel erineval viisil:

 1. 1. Pangalingiga (Swedbank, SEB, Nordea, Danske, LHV, Krediidipank);
 2. 2. PayPal kontoga;
 3. 3. Krediitkaardiga (läbi PayPali - ei pea eraldi PayPali kontot olema);
 4. 4. Arvega - saadame eraldi e-postile;
 5. 5. Kontoris/poes kohapeal sularaha või pangakaardiga.

KONTAKTLÄÄTSED

Läätsede retsepti kohta saad lugeda lähemalt siit. Põhilised tähised läätsede retsepti juures:

 1. OD - tähistab paremat silma;
 2. OS - tähistab vasakut silma;
 3. BC - silmade kumerus. Tavaliselt on see vahemikus 8.3-9.0;
 4. DIA- diameeter. See näitaja on olulisem just värviliste läätsede puhul, tavaline vahemik 14.00-15.00

Mõnigatel juhtudel võib retseptil olla kirjas ka:

 1. Cyl - silinder (toorilistel läätsede puhul);
 2. Ax - Axis 0-180 kraadi (tooriliste läätsede puhul);
 3. Add - multifokaalsete ehk progressiivsete läätsede puhul.

Esmalt tuleb kindlasti tähele panna seda, et läätsede retsept ei ole sama, mis prillide retsept. Läätsede retsepti saad, kui lähed selle sooviga silmaarsti või optometristi vastuvõtule. Soovitame külastada just optometristi, kes töötavad suuremates optikapoodides ning ootejärjekorrad ei ole pikad. Optometrist määrab Sinu läätsede retsepti ning õpetab ka läätsi kasutama ja hooldama. Kui retsept olemas, siis saad juba Pupilo-st endale sobivad läätsed mugavalt tellida!

NB! Pupilo Optikapoes Viru Keskuse II korrusel on läätsede ja prillide retsepti määramine Sulle TASUTA! Registreeri aeg helistades +372 5627 6001 või kirjutades viru@pupilo.ee.

Jah, meie kindel soovitus on, et enne läätsede tellimist peaks Sul olema läätsede retsept. See tagab selle, et läätsed oleksid silmas ikka mugavad ja oleksid Sinu silmadele ohutud. See on eriti oluline just siis, kui soovid läätsi igapäevaselt kasutada.

Avamata pakendis säilivad kontaktläätsed väga pikalt, enamus juhtudel vähemalt 2 aastat!

Kindlasti ei tohi seda teha, kuna võid nii enda kui ka sõbranna silmi kahjustada. Nimelt võivad läätsede vahetamisel võõrasse silma sattunud ained põhjustada põletilikulise reaktsiooni.

Värviliste kontaktläätsede puhul on väga raske ennustada, kuidas mingid läätsed just Sinu silmas jäävad. Kõik silmad on erinevad ning seetõttu ka lõpptulemus erinev. Seetõttu toimub vahel sobivate värviliste läätsede leidmine katse-eksituse meetodil. Siiski meie kogemus ütleb seda, et ka tumepruune silmi on võimalik sinisteks muuta. Näiteks väga hea tulemuse on andnud Crazy Solar Blue läätsed.

Kontaktläätsi võib hakata kasutama juba 11-12 aastaselt, sest siis saavad lapsed juba iseseisvalt läätsed silma asetada ning silmast ära võtta. Samuti oskavad nad enda läätsede eest hoolitseda. Tegelikult on ka erandeid, kui läätsi kannavad väga väikesed lapsed, kuid siis on tegemist tõsiste nägemishäiretega ning kontaktläätse(d) asetab silma keegi teine.

See oleneb eelkõige sellest, milliseid kontaktläätsi Sa kasutad. Tänapäeval on olemas juba selliseid läätsi, mis võivad järjest silmas olla ka kuu aega. Ehk sa magadki kontaktläätsed silmas. Sellised läätsed on näiteks Biofinity, Pure Vision, Acuvue Oasys, Air Optix Aqua ja teised. Näiteks aga 3-kuulised kontaktläätsed on madala hapnikujuhtivusega ning nedega magada ei soovita.

Jah, kui Sul on silmad ühe tugevusega, siis võid osta lihtsalt ühe paki läätsi ning need sobivad mõlemasse silma. Hügieeni mõttes on aga oluline see, et kui oled ühte läätse juba vasakus silmas kandnud, siis kannaksid seda ka edaspidi ainult vasakus silmas ning paremas silmas olnud läätse ainult paremas silmas. Konteineri peal olevad tähised “L” (left) ja “R” (right) aitavad ka sellel vahet teha.

Meie soovitame siiski enne sauna (ja ka pesema või ujuma) minemist läätsed silmast eemaldada, kuna kuivus ja kuumus võib soodustada silmade kuivustunnet, sügelust ja punetust. Kui siiski muudmoodi ei saa, siis soovitaks kindlasti kasutada 1-päevaseid läätsi ja silmatilkasid.

PUPILO OPTIKAPOOD

Jah, Pupilo Optikapoes Viru Keskuse II korrusel on olemas kaasaegne optometristi kabinet ning meie optometristid Leana Langus ning Hele Mets määravad nii läätsede, kui ka prillide retsepti ning teevad ka silmakontrolli. Hea uudis on see, et Pupilo Optikapoes on silmakontroll TASUTA!

Registreeri aeg helistades +372 5627 6001 või kirjutades viru@pupilo.ee.

Pupilo Optikapoes oleme väga suurt rõhku pannud väga stiilsele tootevalikule ning just seetõttu kutsusime appi Eesti tippstilisti Ženja Fokini, kes isiklikult on välja valinud kõik prilliraamid, mis Pupilo Optikapoes müügil. Esindatud on kõik tuntud ja head brändid nagu näiteks Tom Ford, Miu Miu, Versace, Prada, Tommy Hilgfilger, Guess, Ray Ban, Michael Kors jne. Samas aga kindlasti ei tasuta arvata, et Ženja valitud prilliraamid on kõik väga kallid. Vastupidi, väga stiilse valiku leiab ka väga taskukohase hinnaga. Prilliraamide hinnad algavad 70€-st.

Loomulikult! :) Eriti hea on see, et kontaktläätsed on optikapoes veebi hindadega! :) Kohapeal on olemas Focus Dailies Aqua Comfort Plus, Dailies Total 1, Air Optix Aqua, Biofinity ja Acuvue Oasyse läätsed. Samuti on kohe olemas väga suur valik ColourVUE läätsi ning samuti võimalus kohapeal ka neid proovida, et saada aimu kuidas erinevad värvused Sinu silmas jäävad! :)