Korduvad küsimused

TELLIMINE

Postitame 90% toodetest samal päeval! Seega populaarsemad tooted nagu näiteks Biofinity, Acuvue Oasys, ColourVUE, Soflens 59, päikeseprillid, hooldusvahendid ja kosmeetikatooted saad Sa kätte 1-2 päevaga. Kui aga on kiiresti läätsi kätte vaja saada, siis helista meile ja tule neile järgi kontorisse, nii saad läätsed kätte samal päeval! 

Meie Kuldklientidele on kõik transpordiviisid tasuta! Hõbeklientidele on pakiautomaatidesse saatmine tasuta. Meie püsiklientidele on üle 35 euroste tellimuste puhul on transport pakiautomaatidesse TASUTA! Välismaale tellides on tasuta transport üle 100€ tellimustel. Muudel juhtudel maksab transport järgnevalt:

 1. SmartPOST - 2€
 2. SmartKULLER - 4€
 3. DPD kuller - 4€
 4. Omniva lihtkiri - alati TASUTA!
 5. Omniva pakiautomaat - 2.50€
 6. Omniva postkontor - 3,50€
 7. Omniva tähitud kiri välismaale - 7€
 8. Ise järgi tulemine - alati TASUTA!

Ikka! Populaarsemad tooted (BiofinityAcuvue OasysAir Optix Aqua, Focus Dailies Aqua Comfort Plus, Dailies Total 1 ja ColourVUE)  on meil tavapäraselt kontoris kohapeal olemas (Tulika 15/17, ruum 323 Tallinn 10613) kuid igaks juhuks tasub jalavaeva ära hoidmiseks meile enne helistada. Kontor on avatud E-N 9.00-18.00 ja R 09.00-17.00. Maksta saab nii kaardi, kui ka sularahaga!

Jah, loomulikult! Vahetame 30 päeva jooksul kasutamata ja avamata pakendis tooted välja või tagastame raha. Lihtsalt helista või kirjuta meile.

Maksta saab meil mitmel erineval viisil:

 1. 1. Pangalingiga (Swedbank, SEB, Nordea, Danske, LHV, Krediidipank);
 2. 2. PayPal kontoga;
 3. 3. Krediitkaardiga (läbi PayPali - ei pea eraldi PayPali kontot olema);
 4. 4. Arvega - saadame eraldi e-postile;
 5. 5. Kontoris kohapeal sularaha või pangakaardiga.

KONTAKTLÄÄTSED

Läätsede retsepti kohta saad lugeda lähemalt siit. Põhilised tähised läätsede retsepti juures:

 1. OD - tähistab paremat silma;
 2. OS - tähistab vasakut silma;
 3. BC - silmade kumerus. Tavaliselt on see vahemikus 8.3-9.0;
 4. DIA- diameeter. See näitaja on olulisem just värviliste läätsede puhul, tavaline vahemik 14.00-15.00

Mõnigatel juhtudel võib retseptil olla kirjas ka:

 1. Cyl - silinder (toorilistel läätsede puhul);
 2. Ax - Axis 0-180 kraadi (tooriliste läätsede puhul);
 3. Add - multifokaalsete ehk progressiivsete läätsede puhul.

Esmalt tuleb kindlasti tähele panna seda, et läätsede retsept ei ole sama, mis prillide retsept. Läätsede retsepti saad, kui lähed selle sooviga silmaarsti või optometristi vastuvõtule. Soovitame külastada just optometristi, kes töötavad suuremates optikapoodides ning ootejärjekorrad ei ole pikad. Optometrist määrab Sinu läätsede retsepti ning õpetab ka läätsi kasutama ja hooldama. Kui retsept olemas, siis saad juba Pupilo-st endale sobivad läätsed mugavalt tellida!

Jah, meie kindel soovitus on, et enne läätsede tellimist peaks Sul olema läätsede retsept. See tagab selle, et läätsed oleksid silmas ikka mugavad ja oleksid Sinu silmadele ohutud. See on eriti oluline just siis, kui soovid läätsi igapäevaselt kasutada.

Avamata pakendis säilivad kontaktläätsed väga pikalt, enamus juhtudel vähemalt 2 aastat!

Kindlasti ei tohi seda teha, kuna võid nii enda kui ka sõbranna silmi kahjustada. Nimelt võivad läätsede vahetamisel võõrasse silma sattunud ained põhjustada põletilikulise reaktsiooni.

Värviliste kontaktläätsede puhul on väga raske ennustada, kuidas mingid läätsed just Sinu silmas jäävad. Kõik silmad on erinevad ning seetõttu ka lõpptulemus erinev. Seetõttu toimub vahel sobivate värviliste läätsede leidmine katse-eksituse meetodil. Siiski meie kogemus ütleb seda, et ka tumepruune silmi on võimalik sinisteks muuta. Näiteks väga hea tulemuse on andnud Crazy Solar Blue läätsed.

Kontaktläätsi võib hakata kasutama juba 11-12 aastaselt, sest siis saavad lapsed juba iseseisvalt läätsed silma asetada ning silmast ära võtta. Samuti oskavad nad enda läätsede eest hoolitseda. Tegelikult on ka erandeid, kui läätsi kannavad väga väikesed lapsed, kuid siis on tegemist tõsiste nägemishäiretega ning kontaktläätse(d) asetab silma keegi teine.

See oleneb eelkõige sellest, milliseid kontaktläätsi Sa kasutad. Tänapäeval on olemas juba selliseid läätsi, mis võivad järjest silmas olla ka kuu aega. Ehk sa magadki kontaktläätsed silmas. Sellised läätsed on näiteks Biofinity, Pure Vision, Acuvue Oasys, Air Optix Aqua ja teised. Näiteks aga 3-kuulised kontaktläätsed on madala hapnikujuhtivusega ning nendega magada ei soovitata.

Jah, kui Sul on silmad ühe tugevusega, siis võid osta lihtsalt ühe paki läätsi ning need sobivad mõlemasse silma. Hügieeni mõttes on aga oluline see, et kui oled ühte läätse juba vasakus silmas kandnud, siis kannaksid seda ka edaspidi ainult vasakus silmas ning paremas silmas olnud läätse ainult paremas silmas. Konteineri peal olevad tähised “L” (left) ja “R” (right) aitavad ka sellel vahet teha.

Meie soovitame siiski enne sauna (ja ka pesema või ujuma) minemist läätsed silmast eemaldada, kuna kuivus ja kuumus võib soodustada silmade kuivustunnet, sügelust ja punetust. Kui siiski muudmoodi ei saa, siis soovitaks kindlasti kasutada 1-päevaseid läätsi ja silmatilkasid.