Korduvad küsimused

TELLIMINE

Postitame 90% toodetest samal päeval! Seega populaarsemad tooted nagu näiteks Biofinity, Acuvue Oasys, Pupilo OneDayColourVUE, Soflens 59 ja hooldusvahendid saad Sa kätte 1-2 päevaga. Kui aga läätsi on vaja kohe, siis on võimalus neid ka meie kontorist osta. Midagi sobilikku leiame Sulle kindlasti! 

 • Kuldkliendile tasuta transport pakiautomaati, kulleriga ja postkontorisse, kui tellimuse summa ületab 25€
 • Hõbekliendile tasuta transport pakiautomaati, kui tellimuse summa ületab 35€
 • Püsikliendile tasuta transport pakiautomaati, kui tellimuse summa ületab 50€.
 Välismaale tellides on tasuta transport üle 100€ tellimustel. Muudel juhtudel maksab transport järgnevalt:
 1. SmartPOST - 2.25€
 2. SmartKULLER - 4.50€
 3. DPD kuller - 5.30€
 4. DPD Pakiautomaat - 2.35€
 5. Omniva pakiautomaat - 2.95€
 6. Omniva postkontor - 3,50€
 7. Omniva tähitud kiri välismaale - 7€
 8. Ise järgi tulemine - alati TASUTA!
NB! Kahjuks pidime eemaldama Omniva lihtkirja võimaluse kuna need ei olnud jälgitavad ning väga paljud pakid läksid kaduma.

Ikka! Populaarsemad tooted (BiofinityAcuvue OasysAir Optix plus Hydrglyde, Focus Dailies Aqua Comfort Plus, Dailies Total 1 ja ColourVUE)  on meil tavapäraselt kontoris kohapeal olemas (Tulika 15/17, ruum 323 Tallinn 10613) kuid igaks juhuks tasub jalavaeva ära hoidmiseks küsida chatis või meile enne helistada. Kontor on avatud E-R 09.00-17.00. Maksta saab nii kaardi, kui ka sularahaga!

Jah, loomulikult! Vahetame 30 päeva jooksul kasutamata ja avamata pakendis tooted välja või tagastame raha. Avamata kontaktläätsed on võimalik tagastada 365 päeva jooksul! Lihtsalt helista või kirjuta meile.

NB! Ei kehti tooriliste ja multifokaalsete läätsede kohta kuna need valmistatakse eritellimusel.

Maksta saab meil mitmel erineval viisil:

 1. Pangalingiga (Swedbank, SEB, LHV, Luminor);
 2. Järelmaksuga
 3. 3s võrdses osas maksega (Slice)
 4. PayPal kontoga;
 5. Krediitkaardiga (Stripe);
 6. Kontoris sularaha või pangakaardiga.

KONTAKTLÄÄTSED

Läätsede retsepti kohta saad lugeda lähemalt siit. Põhilised tähised läätsede retsepti juures:

 1. OD - tähistab paremat silma;
 2. OS - tähistab vasakut silma;
 3. BC - silmade kumerus. Tavaliselt on see vahemikus 8.3-9.0;
 4. DIA- diameeter. See näitaja on olulisem just värviliste läätsede puhul, tavaline vahemik 14.00-15.00

Mõnigatel juhtudel võib retseptil olla kirjas ka:

 1. Cyl - silinder (toorilistel läätsede puhul);
 2. Ax - Axis 0-180 kraadi (tooriliste läätsede puhul);
 3. Add - multifokaalsete ehk progressiivsete läätsede puhul.

Esmalt tuleb kindlasti tähele panna seda, et läätsede retsept ei ole sama, mis prillide retsept. Läätsede retsepti saad, kui lähed selle sooviga silmaarsti või optometristi vastuvõtule. Soovitame külastada just optometristi, kes töötavad suuremates optikapoodides ning ootejärjekorrad ei ole pikad. Optometrist määrab Sinu läätsede retsepti ning õpetab ka läätsi kasutama ja hooldama. Kui retsept olemas, siis saad juba Pupilo-st endale sobivad läätsed mugavalt tellida!

Jah, meie kindel soovitus on, et enne läätsede tellimist peaks Sul olema läätsede retsept. See tagab selle, et läätsed oleksid silmas ikka mugavad ja oleksid Sinu silmadele ohutud. See on eriti oluline just siis, kui soovid läätsi igapäevaselt kasutada.

Avamata pakendis säilivad kontaktläätsed väga pikalt, enamus juhtudel vähemalt 2 aastat!

Kindlasti ei tohi seda teha, kuna võid nii enda kui ka sõbranna silmi kahjustada. Nimelt võivad läätsede vahetamisel võõrasse silma sattunud ained põhjustada põletilikulise reaktsiooni.

Värviliste kontaktläätsede puhul on väga raske ennustada, kuidas mingid läätsed just Sinu silmas jäävad. Kõik silmad on erinevad ning seetõttu ka lõpptulemus erinev. Seetõttu toimub vahel sobivate värviliste läätsede leidmine katse-eksituse meetodil. Siiski meie kogemus ütleb seda, et ka tumepruune silmi on võimalik sinisteks muuta. Näiteks väga hea tulemuse on andnud Crazy Solar Blue läätsed.

Läätsede kasutamisel pole ealisi piiranguid. Kontaktläätsi võib hakata kasutama juba 11-12 aastaselt, kui lapsed oskavad juba iseseisvalt läätsi silma asetada ning silmast ära võtta. Samuti on oluline, et nad oskaks ise enda läätsede eest hoolitseda. On ka erandeid, kui läätsi kannavad väga väikesed lapsed, kuid siis on tegemist tõsiste nägemishäiretega ning kontaktläätse(d) asetab silma keegi teine.

See oleneb eelkõige sellest, milliseid kontaktläätsi Sa kasutad. Tänapäeval on olemas juba selliseid läätsi, mis võivad järjest silmas olla ka kuu aega. Ehk sa magadki kontaktläätsed silmas. Sellised läätsed on näiteks Biofinity, Pure Vision, Acuvue Oasys, Air Optix plus Hydraglyde ja teised. Näiteks aga 3-kuulised kontaktläätsed on madala hapnikujuhtivusega ning nendega magada ei tohi.

Jah, kui Sul on silmad ühe tugevusega, siis võid osta lihtsalt ühe paki läätsi ning need sobivad mõlemasse silma. Hügieeni mõttes on aga oluline see, et kui oled ühte läätse juba vasakus silmas kandnud, siis kannaksid seda ka edaspidi ainult vasakus silmas ning paremas silmas olnud läätse ainult paremas silmas. Konteineri peal olevad tähised “L” (left) ja “R” (right) aitavad seda teha.

Meie soovitame siiski enne sauna (ja ka pesema või ujuma) minemist läätsed silmast eemaldada, kuna kuivus ja kuumus võib soodustada silmade kuivustunnet, sügelust ja punetust. Kui siiski muudmoodi ei saa, siis soovitaks kindlasti kasutada 1-päevaseid läätsi ja silmatilkasid.

Meie silmaarst ei soovita läätsedega ujuda, kuna läätsed imavad vedelikku ning vees olevad mikroobid võivad niiviisi sattuda läätsele ja põhjustada probleeme. Kui siiski muud varianti pole, siis soovitame ujumisel kasutada 1-päevaseid läätsi.

Külmade ilmadega võib juhtuda, et pakiautomaadis olevad läätsed külmuvad ära. Uuringute põhjal siiski läätsede kasutusmugavus ja ohutus kannatada ei saa. Tähtis on, et läätse blister oleks endiselt suletud ning läätsed tuleks üles sulatada aeglaselt toatemperatuuril.

Kokkuvõtvalt: Jah, võib! Kindlasti konsulteeri optomeristi või silmaarstiga. Peale silmaoperatsiooni tegemist soovitatakse oodata 6 kuud enne värviliste läätsede kasutamist ning jälgi ka läätsede kandmismugavust ja vajadusel kasuta niisutavaid silmatilku.