KKK

Helista meile: +372 5682 1121

E-R 09:00-17:00

Kuidas hoida oma prille?

Pupilo optometristid Leana ja Hele panid kokku 7 punkti, kuidas oma prillide eest hoolitseda nii, et need ka mõne aastapärast kenad välja näeksid ja kaua vastu peaksid. 


1. Prille on soovitav hoida tugevas prillitoosis – seejuures tuleb veenduda, et toosis poleks puru(nt. liiv), mis võiks klaase kriimustada.

2. Prille on soovitav silme eest võtta kahe käega. Kui üks käsi on siiski kinni, võib teise käega prille eest võtta vaid ninapealsest osast kinni võttes äärmisel. Ühe käega sangast võttes võib prillisangad katki teha või välja venitada, misjärel ei püsi prillid enam korralikult ees. Prillisangu võib välja venitada ka prille pea peal juustes kandes. 

3. Kui prillid vajavad painutamist, on soovitav lasta seda teha prillipoes – ise prille painutades võib need katki murda.

4. Prillid ei talu kuumust – ärge hoidke neid ees saunas käies või pliidi all tuld segades. Ka söögitegemisel veenduge, et esmane kuumus, mis ahjust tuleb, läheks teist mööda. Liigne kuumus rikub prilliklaaside pinnakatteid. Maksimaalne kuumus, mida klaasid kannatavad, on 60 kraadi. Pinnakatteid võib kahjustada ka liiga suur temperatuurikõikumine. 

5. Ettevaatlik tuleks olla ka kodukeemia ja erinevate aerosoolide kasutamisel(nt. juukselakk) – ka need võivad nii prilliklaase- kui raame kahjustada.

6. Prilliklaase tuleb puhastada vaid selleks ettenähtud vahenditega: mikrofiiberkiust lapp + spetsiaalne puhastusvahend. Nende olemasolu puudumisel võib kasutada ka lahjendatud nõudepesuvahendit või vedelseepi, mis ei sisalda sidrunit. Prille võib loputada ka käesooja veel all – nii saab puhtaks kogu raam, mitte vaid klaasid. Mikrofiiberkiust lappi pestes ei tohi kasutada loputusvahendit.

Muuhulgas väljatoodud punktidele tuleb aeg-ajalt kontrollida ka raamide kruve, mida võib lasta vajadusel tugevamini kinni keerata. Pupilos on võimalik lisaks kruvide keeramisele lasta vahetada ka ninapatju ning painutada prilliraame. 

0
    Ostukorv (0)
    Ostukorv on tühiTagasi esilehele