KKK

Helista meile: +372 5682 1121

E-R 09:00-17:00

Neli päikeseprilli klaasitüüpi, saa teada milline sobib Sinule!

Neli päikeseprilli klaasitüüpi, saa teada milline sobib Sinule!

     Kuigi päikeseprillid võivad anda viimase lihvi Sinu outfitile, omavad nad eelkõige praktilist tähendust – Sinu silmade kaitsmine UV -kiirguse eest. Eriti ettevaatlikud võiksid olla lapsed ja noored, kelle silmaläätsed lasevad läbi peaaegu kogu UV-kiirguse. Mida väiksem on elu jooksul silma sattunud kahjuliku kiirguse hulk, seda väiksem on võimalus haigestuda erinevatesse rasketesse silmahaigustesse. 

Päikeseprillide valik on suur – erinevates hinnaklassides päikeseprille võib leida nii laatadelt, kaubanduskeskustest kui optika- ja spordipoodidest. Ehkki pea kõikidel klaasidel on kirjas märge 100%se UV kaitse kohta, on odavad prillid pelgalt masstoode, mille puhul panustatakse enam tumedale klaasile ja inimeste säästlikkusele. Kuna suur hulk mehi ja naisi võtavad päikeseprille kui hooajalist moeaksessuaari, ei panustata nii palju ka prillide UV kiirguse kaitsele.

Kvaliteetsed päikeseprillid on eriti olulised autojuhtidele, sportlastele, lastele ja laseroperatsiooni läbinud inimestele. Vastavalt inimese elustiilile on võimalus valida ka sobivaimad klaasid. 

1. Levinuimad plastikkattega klaasid sobivad eelkõige igapäevasemaks kandmiseks. Klaasid on küll kerged ja vastupidavad, kuid lihtsasti kriimustuvad.

2. Mitmekihilse plastikklaasi ehk polaroidi eesmärk on kõrvaldada horisontaalselt tasapinnalt peegeldatavat valgust ja vähendada silmade väsimist. Klaasi siseküljel olev peegeldusvastane kiht ei lase silmi pimestada ka küljelt või selja tagant langevatel päikesekiirtel.

3. Fotokroomsed ehk isetumenevad klaasid on sobivaimaks lahenduseks eelkõige prillikandjatele, sest see klaasitüüp vahetab oma värvust vastavalt päikesekiirguse hulgale. UV-kiirguse toimel tumenev klaas muutub siseruumides taas läbipaistvaks – klaasid reageerivad temperatuurimuutustele ega lähe siseruumides uduseks. Küll aga ei soovitata antud klaase autojuhitele auto esiklaasi UV-kiirguse osalise neelamise tõttu,sest sellises situatsioonis ei tumene fotokroomsed klaasid piisavalt. 

4. Viimaks võib välja tuua üleminekuga prilliklaasid, mis on ülevalt tumedamad ja altpoolt heledamad. Sellise klaasi puhul on ülevalt tulev valguskiirgus silma jaoks varjatud ja alla vaatamine on palju mugavam. 

Lisaks erinevatele klaasitüüpidele võib eraldi välja tuua ka klaaside värvuste sobivused. 

Kõige silmasõbralikumateks toonideks peetakse pruuni ja halli, mis nägemisteravust parandades moonutavad värve kõige vähem. Roheline toon on loomulik ja rahustav ning kollased toonid sobivad kontrastide esile toomise tõttu enim hämaras ja autoga udus sõites. 

Üks, mida tasub meeles pidada, on ka klaasi tumedusastme tähis I-IV. Eesti kliimasse sobib enim aste II-III, IV on sobilikum kõrgmägedes matkajatele, purjetajatele või suusatajatele. 

Tutvu meie päikeseprillide valikuga siin: Päikeseprillid

0
    Ostukorv (0)
    Ostukorv on tühiTagasi esilehele