KKK

Helista meile: +372 5682 1121

E-R 09:00-17:00

Kaitse enda silmi! Sinist valgust blokeerivad prillid.

On selge, et digitaalsed seadmed on meie igapäeva elu lahtumatuks kaaslaseks. Nutitelefonid, sülearvutid, televiisorid jne on meiega varajastest hommikutundidest kuni hilise õhtuni nii tööl kui ka vabal ajal. Enamik neist seadmetest on mõeldud lähidistantsil kasutamiseks, mille tõttu on meie silmad pidevalt seadmetest tulevast sinisest valgusest mõjutatud. Vaata ka: Pupilo sinist valgust blokeerivad prillid

SININE KIIRGUS, MIS SEE ON?

Valgus on elutähtis mitmete nägemisfunktsioonide täitmisel, see aitab inimesel näha paremini ehk tõstab nägemisteravust , kontrasti ning aitab tajuda värve. Lisaks on see oluline ka muude kehas toimuvate funktsioonide täitmisel, mis pole nägemisega seotud. Näiteks, valgus aitab reguleerida ärkveloleku- ja magamisaega.

Päikesevalgus koosneb infrapunakiirgusest, nähtavast valgusest ja ultraviolettkiirgusest. Inimese silmi mõjutavad neist põhiliselt UV-kiirgus ning nähtava valguse spektrist sinine valgus. Meie räägime lähemalt nähtava valguse sinisest osast.

Sinine valgus asub nähtava valguse spektri madalamas osas ning see jääb vahemikku 380-450nm.

Selline kiirgus ulatub tugevamalt silma sisse ning võib kahjustada võrkkesta, mis võtab vastu väljast sisse tuleva info.  Sinise valguse  hulk varieerub kellaajast, asukohast ja aastaajast.  Keskmine sinise valguse hulk päikesepaistelisel päeval on 25% kuni 35%.

ENAMLEVINUD SÜMPTOMID.

Loomulikule sinisele valgusele lisaks kiirgavad seda kunstlikult fluorestseeruvates lambid ja  digiseadmed. 2012.aastal USA-s tehtud uuringud näitavad, et rohkem kui 34% inimestest veedavad neli kuni kuus tundi päevast  tahvelarvuteid, nutiseadmeid jms. kasutades. 14%  inimesi kasutab neid lausa 10 kuni 12 tundi päevas.  Seetõttu pole imestada, et üha enam inimesti kaebavad:

  • punaste ja ärritunud silmade;
  • kuivade silmade;
  • uduse nägemise;
  • väsimuse;
  • selja, kaela ja õlavalude;
  • peavalude üle.

LAHENDUS PROBLEEMILE – SINIST VALGUST BLOKEERIVA PINNAKATTEGA KLAASID.

Sinist valgust blokeeriva pinnakattega plastikust klaasid näevad välja nagu tavaliselt läbipaistvad klaasid. Need aitavad aga neutraliseerida LCD ja LED ekraanidelt tulenevat sinist valgust, mistõttu on klaaside peegeldus vaevumärgatavalt lillakas-sinine. Klaasid on õrnalt kollaks-pruuni tooniga, et oleks mugavam vaadata nt nutitelefone jms., vähendades koheselt helke ning silmadel lasuvat pinget. Kate pakub igapäevaselt digiseadmeid kasutades mugavamat ning vabamat vaatamist ning paremat kontrastitaju.

Hoya BlueControl

 KELLE SOBIVAD SINISE VALGUSE KAITSEPRILLID?

Sinise valguse kaitsega pinnakattega klaasid sobivad neile inimestele, kes töötavad pidevalt nutitelefonide, tahvelarvutide jta teiste ekraanide taga. Lisaks pehmendab kate ka kunstvalguses, nt kaubanduskeskustes töötavate inimeste nägemist. Sinist valgust blokeerivaid prilliklaase ei pea tegema alati tugevustega. Inimestele, kelle nägemine nii lähedale kui ka kaugele on korras, võivad teha ka 0-tugevusega klaasid.

SINIST VALGUST BLOKEERIVAD PRILLID NÜÜD PUPILOS

Pupilos on nüüd müügil sinist valgust blokeerivad prillid, mis sobivad ka igapäevakasutusse. Lisaväärtusena on võimalik prillid tellida oluliselt soodsamalt kui optikapoodidest. Meie sinise valguse prillidega saab tutvuda siin: Pupilo sinise valguse prillid


KASUTAJAKOGEMUS

Urmas Piik

“Kuigi silmad on mul terved ja näen nii kaugele, kui lähedale hästi, siis tihti oli päevi, kus õhtu lõpuks olid silmad päris väsinud. Täiesti tavaline oli see, et kasutades terve päeva jooksul pidevalt erinevaid ekraane (sülearvuti, monitor, telefon, tahvelarvuti ning lisaks ka TV), siis õhtu lõpuks olid silmad punased ja seda isegi siis, kui olin kasutanud niisutavaid silmatilku. Nii otsustasingi meie optometristi Hele Metsa soovitusel teha väikene investeering enda silmadesse ning ostsin endale sinist valgust blokeerivad prillid ja ma ei ole kordagi seda otsust kahetsenud.

Kui esmalt vajas kõige rohkem harjumist see, et kontorisse jõudes üldse prillid ette panna (ei ole ma ju kunagi varem prille kandnud), siis pärast mõnenädalast meeldetuletamist sai see harjumuseks ning nüüd minu silmad tänavad mind. Pole enam õhtuti olnud seda tunnet, et terve päev mingeid ekraane vaadates on mu silmad korraliku koormuse saanud. Minu arvates on silmad on meil niivõrd väärtuslik vara ning kõik võiks teha selle investeeringu. Ja miks mitte kasutada neid ka siis, kui tegelikkuses ei peaks prille kasutama!? Usun, et nii võib saada nii mõnestki silmadega seotud probleemist priiks, mis meid muidu kimbutama tuleks. :)”

0
    Ostukorv (0)
    Ostukorv on tühiTagasi esilehele