KKK

Helista meile: +372 5682 1121

E-R 09:00-17:00

5 nõuannet silmade tervise heaks

5 nõuannet Sinu silmade tervise ja silmanägemise hoidmiseks

Kas parim toit silmanägemisele on porgand? Kas suitsetamine mõjutab nägemisteravust? Kas kehakaal mõjutab silmade tervist?

Neile, ja paljudele teistele küsimustele, anname järgnevalt Sulle vastused!

Tervislik toitumine

1. Jälgi, et sööksid just neid toitaineid

Oleks see vaid nii lihtne, et sööd mingit konkreetset toitu ja silmanägemine paraneb. Kahjuks see päris nii ei käi. Küll aga on Sinu silmade tervishoiu juures suur roll tervislikul toitumisel.

Seega jälgi, et Sinu toidus oleks esindatud sellised toitained nagu oomega-3 rasvhapped, luteiin, tsink ning vitamiinid C ja E. Neil arvatakse olevat vanusega seotud nägemishäirete (makulaarne degeneratsioon ehk silmapõhjade lupjumine ja katarakt ehk hallkae) teket ennetav mõju.

Lisa oma taldrikule:

  • rohelisi lehtköögivilju – spinat, lehtkapsas, peakapsas jt;
  • lõhe, tuunikala ja teisi rasvaseid kalu;
  • mune, pähkleid, herneid ja teisi taimseid valguallikaid;
  • apelsine, sidruneid ning muid tsitruselisi;
  • austreid ja sealiha.

2. Tee trenni ja jälgi kehakaalu

Ka hea füüsiline vorm aitab Sinu silmi. Kuidas? Tervislik kehakaal vähendab ülekaaluga seonduvatesse haigustesse jäämise ohtu. Nende hulgas näiteks 2 tüüpi diabeet. Täiskasvanutel on aga just see peamine silmanägemise märgatava kehvenemise või suisa kaotamise põhjus.

3. Loobu suitsetamisest

Kas teadsid, et suitsetamine on silmapõhjade lupjumise ja hallkae tekke üks põhjustajatest? Seda seetõttu, et tihe suitsetamine kahjustab nägemisnärve, seega suitsestamisest loobumist ei tasu nägemise arvelt edasi lükata. Sinu tuleviku Sina on Sulle tänulik 🙂

4. Kanna päikeseprille

Sinu silmi hästi varjavad päikeseprillid aitavad kaitsta kahjulike UV kiirte eest. Taaskord on ka liigne UV kiirgus Sinu silmadele eelnevalt kirjeldatud haiguste soodustajaks.

Kas teadsid, et mitmetel läätsedel on samuti UV kaitse? Ühed neist on näiteks Acuvue Oasys läätsed. Seega suurepärane kaitse võimalus neile, kes päikeseprille ei armasta või on neid mingite tegevuste juures ebamugav kasutada. Kasvõi erinevad sportlikud harrastused. Siiski pea meeles, et läätsede UV kaitse ei ole nii hea kui prillide oma, niiet parima kaitse saad kasutades neid koos.

5. Kasuta turvaprille

Teed tööd ohtlikus või tolmurohkes kohas? Kanna turvaprille! Ja ei ole vahet, kas teed tööd nii öelda töö juures või koduses keskkonnas. Sageli jäetaksegi just kodus turvavarustus rohkem tagaplaanile. 

Samuti kasuta turvaprille siis, kui harrastad spordialasid, kus esineb sagedasti silmavigastusi.

0
    Ostukorv (0)
    Ostukorv on tühiTagasi esilehele