KKK

Helista meile: +372 5682 1121

E-R 09:00-17:00

25 aastat kontaktläätsede kogemust blogija Liis silmade läbi!

Saame tuttavaks!

Tere, mina olen Liis ja lühinägelikkuse staaži on mul ligi 25 aastat. Olen hetkel 31-aastane, esimesed prillid sain aastal 1991 ja esimesed läätsed aastal 1999. Läätsede tugevus on algusest peale olnud -10, prillidel on hetkel kangust veelgi enam. Läätsed.com klient olen alates aastast 2010 ja kui mulle tehti ettepanek jagada oma kogemusi siin blogis, olin rõõmuga nõus.

Ma isegi ei mäleta enam, kui pika aja jooksul sai -1 prillidest -11 ja -13. Nii kaua, kui mäletan, on see suurus olnud 10+ ehk ilma ei saa kohe kuidagi – peaga vastu puud just ei jookse, aga kõik on otsekui paksus udus. Kui tänapäeval võivad prillid olla tõesti ehteks, siis minu noorusajal olid prilliraamid võrdlemisi jubedad, vähemalt tundub nii tagantjärele vaadates. Lunisin emalt läätsi praktiliselt terve põhikooli aja – ta oli kõhklev, kuna kartis, et mul tekivad probleemid nende silma panemisega ja ära võtmisega. Lõpuks, vahetult enne 9. klassi algust, sain võimaluse proovida ning kui mulle esimest korda prooviks läätsed silma pani, oli tunne uskumatu. Mul ei ole prille ja ma näen! See oli tõeliselt joovastav kogemus, millest saavad aru vaid minusugused suure miinusega prillikandjad. Sellest ajast saadik olengi olnud ustav läätsede kasutaja. Silma panemine oli algusest peale lihtne, ma ei vaja selleks ammuilma isegi peeglit.

Nende 15 aasta jooksul, mil ma olen läätsi kandnud, on muutused olnud märgatavad. Alustasin aastaste läätsedega, kuna need olid kõige odavamad. Kas nii pikaajalisi praegu üldse kuskil müüakse? Tikutulega otsides ehk leiab, aga kahtlen, kas mõni silmaarst neid enam soovitaks. Õnneks on hinnad aja jooksul soodsamaks muutunud, seega on hetkel tunduvalt lihtsam oma silmade tervisest hoolida. Raha kokkuhoiu eesmärgil sai aastaseid läätsi kunagi kantud suisa poolteist aastat ühe asemel – see pole veel midagi, mäletan seika oma õega (tugev lühinägelikkus on ühine “kingitus” meie isalt), kes kandis kogemata oma aastaseid läätsi kolm aastat järjest. Ärge seda kodus proovige, oskan ma meie noorusrumaluste peale vaid raskelt ohata ja pead vangutada.

Millalgi ülikooliajal, äkki näiteks aastal 2004, võtsin eeskuju toonasest elukaaslasest, kes oli samuti läätsekandja, ning vahetasin oma aastased läätsed ühekuuste vastu. Hinnavahe oli küll märgatav, aga silmade tervis oli olulisem.

Ja kevadel 2007 sain esimesed ööpäevaringseks kandmiseks mõeldud läätsed. Rahakotile oli see põnts, aga mugavus oli niivõrd suur, et tagasiteed enam polnud. Sellest ajast saadik ei kandnud ma prille praktiliselt üldse. Läätsed olid silmas 24/7, prillivabu päevi tuli ette haruharva. Teadsin, et ka selline teguviis pole silmadele just parim, aga igasugused probleemid puudusid, prillid olid hirmus ebamugavad ja panid nina valutama, seega lasin rõõmsalt edasi ja käisin lihtsalt aeg-ajalt silmakontrollis, et veenduda, ega ma pideva läätsede kandmisega silmadele karuteenet ei tee. Alati sain vastuse, et silmad on veidi kuivad, aga muid probleeme kunagi ei leitud ning mitte ükski arst ega optometrist ei suutnud leida põhjust, miks ma ei võiks samamoodi jätkata.

Internetist läätsede tellimise võlud avastasin tänu Rootsis elavale õele, kes soovitas mulle seda juba ammu enne seda, kui Eesti veebi esimesed läätsepoed tekkisid. Kuna elasin tol hetkel Londonis, polnud mingit huvi hakata võõras riigis optometristi otsima ja läätsed olid silmaarsti poolt nagunii välja kirjutatud, nii et teadsin täpselt, mida osta, saigi kogu Londonis elatud aja ennast just interneti teel läätsedega varustatud. Mugav ja soodne, puhas rõõm.

Läätsed.com kliendiks sain, nagu varem juba mainitud, aastal 2010. Olin selleks ajaks juba mõnda aega jälle Eestis elanud ning detsembrikuus oli mul silmapõletik, mistõttu läätsekandmisesse tuli paus. Kuu teiseks pooleks tundusid silmad juba terved, kindluse mõttes ei tahtnud aga kuuajaseid läätsi veel kasutusse võtta, sest kui põletik oleks tagasi tulnud, oleksin pidanud need prügikasti viskama. Jõuludega seotud koosviibimised olid aga ukse ees ja edevus ei lubanud kuidagi prille kanda, seega otsustasin osta esimest korda elus ühepäevased läätsed, mis olid seni hinna tõttu valikust kõrvale jäänud. Prillipoes, kust oma läätsi varem ostsin, koha peal minu tugevust polnud – tellimine oleks võtnud mitu nädalat, aga minul oli aega vaid paar päeva. Nii otsisingi veebist üles kohalikud läätsi müüvad poed – kui praeguseks on neid vist juba vähemalt kümme, siis tol ajal oli valikus vaid kolm poodi, millest ühe koduleht ei tekitanud vigase kirjakeele tõttu usaldust. Ülejäänud kahest osutus valituks läätsed.com, kuna hind oli soodne ja tarneaeg vaid neli päeva.

Sellest ajast saadik olen kõik oma läätsed tellinud just siit lehelt, sest hinnad on rõõmustavalt soodsad ja teenindus on algusest peale olnud esmaklassiline. Mulle meeldivad väikesed firmad ja isiklik suhtlus kliendiga. Pole üldse palju vaja, et klienti hoida… Emotsionaalne side loeb 🙂 Minul on muidugi juba ammu kuldkliendi tunne – sellest ajast saadik, kui sain päris alguses oma suureks üllatuseks paki tasuta läätsi tänutäheks selle eest, et olin oma blogis maininud probleemi nende kodulehe kontaktvormiga. No keda ei paneks selline asi kõrvu liigutama? Rääkimata sellest korrast, kui mul läks järjekordse pikemaks ajaks välismaale kolimisega nii kiireks, et läätsevarude täiendamine jäi täiesti viimasele minutile – läätsed.com tegevjuht Urmas sai minuga ekstra Tallinnas kokku, et ma oma läätsed ikka enne äralendu kätte saaks ning saatis puudu jäänud läätsed oma kuludega mulle Norrasse järele.

Praeguseks elan juba mitu aastat jälle Eestis ja kannan alates eelmisest suvest üle 15 aasta jälle arvestatava osa ajast prille. Läätsed on ja jäävad muidugi endiselt asendamatuks. Aga sellest kõigest pikemalt juba mõnes teises postituses – selleks korraks lõpetan, sai juba isegi pikalt pajatatud. Kuulmiseni!

0
    Ostukorv (0)
    Ostukorv on tühiTagasi esilehele