Ainult ühepäevased kontaktläätsed vabastavad Teid hooldusmuredest täielikult. Teiste läätsede puhul on aga tähtis nende eest hoolitseda, hoida nad puhtad ja mugavad. Peale iga kontaktläätse kasutuskorda on oluline neid puhastada ja desinfitseerida, et eemaldada läätse pinnale kogunenud mustus ja valgud. Läätsede põhjalik puhastamine – hõõrumine ning mustuse välja loputamine hooldusvedelikuga tagab läätsede kasutamise mugavuse ja terved silmad!
Kui kasutad ööpäevaringseks kandmiseks mõeldud kontaktläätsi, siis meie silmaarsti Dr. Merle Piigi soovitus on nädalas üks läätsevaba päev teha, et silmad saaksid puhata ning samamoodi saaks kontaktlääts hooldusvedelikus puhastuda.
Kontaktläätsede hooldamine:
1 Samm
Peske ja kuivatage käed! Eemaldage paremast silmast lääts. Seejärel tilgutage läätse mõlemale poolele 3 tilka hooldusvahendit ja hõõruge ettevaatlikult nimetissõrmega mõlemalt poolt 10 sekundit.
2 Samm
Loputage põhjalikult läätse esi- ja tagapinda 5 sekundit, et mustus ja pisarvededeliku jääkproduktid oleksid korralikult eemaldatud. Loputamiseks kasuta hooldusvedelikku.
3 Samm
Pange läätsed eelnevalt puhastatud konteinerisse ja täitke konteiner värske vedelikuga. Enne konteineri sulgemist jälgige, et lääts oleks konteineri põhjas vältimaks läätse sattumist konteineri kaane vahele. Hoidke läätsi vedelikus vähemalt 4 tundi.
Pidage meeles, et alati tuleb kasutada värsket hooldusvedelikku ning konteinerit võiks vahetada iga uue hooldusvedeliku kasutusele võtuga, korduvkasutus suurendab infektsiooniriski! Läätsevedeliku kork peab olema peale kasutamist korralikult suletud.
Korrake sama vasaku läätsega.
Läätsed võivad olla konteineris kuni järgmise kasutuskorrani, kuid mitte üle 30 päeva, mille järgselt tuleb nad jälle puhastada ja desinfitseerida.
Vaata ka videot, kus Läätsed.com silmaarst Dr. Merle Piik räägib lähemalt kontaktläätsede hooldamisest: