KKK

Helista meile: +372 5682 1121

E-R 09:00-17:00

Kui Sa pole varem kontaktläätsi kasutanud, siis esmalt soovitame Sul külastada silmaarsti või optometristi, kes kontrolliks Sinu silmad üle ning määraks Sulle kontaktläätsede retsepti. Lisaks selle õpetatakse Sulle selgeks ka kontaktläätsede kasutamine ja hooldamine. Kui Sul kontaktläätsede retsept olemas, siis saad enda jaoks parimad läätsed Pupilo veebipoest mugavalt, soodsalt ja kiiresti tellida!

Kuidas valida endale kõige paremaid kontaktläätsi?

Läätsede valik sõltub paljustki Sinu elurütmist, harjumustest, hobidest ja ka silma seisundist. Laias laastus võib kontaktläätsede kasutajad jagada 3 rühma:

 1. 1. Sportlased või aktiivselt spordiga tegelevad inimesed. Kindlasti on kontaktläätsed väga hea valik spordiga tegelevatele inimestele, kuna läätsed ei kitsenda vaatevälja, ei lähe uduseks ega purune ekstreemsetes olukordades. Näiteks paljudel spordialadel on prillide kasutamine üldsegi keelatud (ohtlik nii endale kui teistele mängijatele).
 2. 2. Silmavärvi muutmiseks mõeldud läätsed. Järjest enam koguvad populaarsust värvilised kontaktläätsed, mis on saadaval nii 0-tugevusega, kui ka miinuste ja plussidega. Lisaks sellele, et ka need kontaktläätsed aitavad paremini näha, on võimalik nendega muuta totaalselt ka enda väljanägemist. Olemas on ühetoonilisi värvilisi läätsi, mustriga loomulikke värvilisi läätsi ning päris crazy väljanägemisega nii-öelda Halloweeni kontaktläätsi.
 3. 3. Lihtsalt mugavamaks eluks/vahelduseks prillidest. Tegelikkuses ei pea ju kontaktläätsede kasutamiseks mingit erilist põhjust olema. Kontaktläätsede põhiline eesmärk on ikkagi see, et need aitavad paremini näha ning tänapäeval on kontaktläätsed niivõrd mugavad, et miks mitte enda elu paremaks ja mugavamaks muuta!?

Kontaktläätsi võib jagada kasutusaja järgi 5 erinevasse kategooriasse:

 1. 1. 1-päevased kontaktläätsed Üldiselt kõige silmasõbralikumad ja mugavamad, sest ei vaja mingit erihooldust (Sul ei ole vaja hooldusvedelikku ja konteineri). Iga päev saad kasutusele võtta uued ja puhtad kontaktläätsed. Kindlasti sobivad ka väga hästi inimestele, kes igapäevaselt kontaktläätsi ei kasuta, sest igapäevaseks läätsekandmiseks oleks sobilikum (ka rahakotile) 1-kuulised kontaktläätsed. Populaarsemad 1-päevased läätsed:
  1. 1. 1-Day Acuvue TruEye
  2. 2. Focus Dailies Aqua Comfort Plus
  3. 3. Soflens Daily Disposable
  4. 4. Dailies Total 1
 2. 2. 1-kuulised/ööpäevaringseks kasutamise kontaktläätsed Parim lahendus igapäevasele läätsekandjale. Tänapäeval on 1-kuulised kontaktläätsed väga kõrge hapniku läbilaskevõimega (Dk/t), mistõttu on need silmas väga mugavad. Väga paljud 1-kuulised kontaktläätsed on ka ööpäevaringseks kasutamiseks mõeldud läätsed, mis tähendab siis seda, et kui mingil põhjusel ei saa ööseks läätsi silmast eemaldada (ei ole konteinerit/hooldusvedelikku või ununevad), siis midagi sellest ei juhtu. Näiteks maailma parimaid Biofinity läätsi lubab tootja ööpäevaringselt lausa 30. ööpäeva järjest silmas hoida. Populaarsemad 1-kuulised/ööpäevaringsed läätsed:
  1. 1. Biofinity
  2. 2. Acuvue Oasys
  3. 3. Air Optix Aqua
  4. 4. Soflens 59
  5. 5. Pure Vision
 3. 3. Värvilised kontaktläätsed Järjest enam populaarsust koguvad läätsed, mis saadaval nii 0-tugevusega (tervetele silmadele), kui ka miinust ja mõningatel juhtudel ka pluss tugevustega. Eriti populaarsed ja ägedad on ColourVUE 3-kuulised värvilised läätsed, mida kasutatakse aktiivselt ka telesaates Su Nägu Kõlab Tuttavalt, et esinejaid parodeeritava sarnaseks muuta! Populaarsemad värvilised läätsed:
  1. 1. ColourVUE BigEyes Pretty Hazel
  2. 2. Cheerful Fresh Green
  3. 3. Cheerful Creamy White
  4. 4. ColourVUE Glamour Blue
  5. 5. ColourVUE BigEyes Party Green

   Vaata kõiki värvilisi kontaktläätsi:
   www.pupilo.ee/varvilised-laatsed
 4. 4. Toorilised kontaktläätsed Kontaktläätsed, mis on mõeldud astigmatismi korrigeerimiseks. Astigmatism on põhjustatud sarvkesta, harvem läätsed ebakorrapärasest ehitusest. Tavaliselt on sarvkest ümar, kuid astigmatismi korral justnagu külgedelt välja venitatud ja ovaalne. Ovaalne sarvkest põhjustab valguse koondumise silmapõhjas kahte erinevasse punkti ja nägemine on udune ja moonutatud. Populaarsemad toorilised läätsed:
  1. 1. Air Optix for Astigmatism
  2. 2. Acuvue Oasys for Astigmatism
  3. 3. Biofinity Toric
 5. 5. Multifokaalsed kontaktläätsed Üle 40 a vanustel inimestel nõrgeneb silma võime kohaneda eri kaugustega. Tekib presbüoopia – eaga seotud lähedale nägemise võime halvenemine, mis muutub peale 40–50 eluaastat nägemise korrigeerimist vajavaks probleemiks. Multifokaalsete prilliklaaside ja ka läätsedega on võimalik näha erinevatele kaugustele, kuna klaasid ja läätsed ei ole kogu ulatuses ühesuguse tugevusega. Multifokaalsed kontaktläätsed võimaldavad näha selgelt nii lähedale kui ka kaugele ning seetõttuei ole vajalik kanda lisaks lugemisprille. Populaarsemad multifokaalsed läätsed:
  1. 1. Air Optix MultiFocal
  2. 2. Soflens MultiFocal
  3. 3. Pure Vision MultiFocal
0
  Ostukorv (0)
  Ostukorv on tühiTagasi esilehele