Enamus prillikandjad, kui mitte kõik, on iga päev probleemi ees, kuidas oma prillid kiiresti ja lihtsasti puhtaks saada. Siin on mõned soovitused ja nipid, kuidas seda lihtsamalt teha.

1. Millega võiks oma prilliklaase puhastada?

Optikapoodides on müügil spetsiaalsed prillipuhastusvahendeid (mikrofiiber lapid ja puhastusvedelikud), millega saab kõige efektiivsemalt prilliklaasid puhtaks.  Enamasti tuleb ka prillide ostul koos prillitoosiga kaasa ka mikrofiiber lapp.

Prilliklaase ei tohiks kindlasti särgi või mõne muu riidega puhastada, kuna need võivad pinnakatet kahjustada.

Prillide puhastamine lapiga

2. Millega võiks raame puhastada?

Nii prilliklaase kui ka raame võib puhastada käesooja voolava vee all, liiga kuum vesi võib klaaside pinnakatteid kahjustada. Pinnakatte kahjustuse korral tekib klaasidele peenikene ämblikuvõrk ning inimene ei näe enam prillidega hästi.

Puhastamiseks võib ka kasutada Fairy või mõne muu nõudepesuvahendi lahust, väike tilk pesuvahendit lahustada veega ja panna pihustatavasse pudelisse. PS! Mitte kasutada sidruniga nõudepesuvahendit.

Väga musti prille võib hoida nõudepesuvahendi lahuses mõned tunnid, et parkunud mustus lahti leotuks. Pärast pesemist kuivatada prillid pehme paberrätiga ning mikrofiiberlapiga.
 

 3. Kuidas puidust raame puhastada?

Puidust raamide hooldus ning hoiustamine on väga oluline, kuna puidust raam võib kergemini kahjustuda. Juhul, kui prille parasjagu ei kanta, tuleks hoida neid sobiva suurusega toosi sees.

Puidust raame võib vee all ettevaatlikult loputada, oluline on korralik kuivatus klaaside-raami ning kruvikohtade vahelt. Raame ei tohi leotada. Pärast hoolikat kuivatust oleks väga hea käia puidust osad õrnalt üle puidu jaoks mõeldud õliga/vahaga.
 

4. Kuidas puhastada raami väikseid osi (nt. ninapatju, liigendeid)?

Prilliraamide väiksemate osade puhastamiseks võib võtta väga pehme hambaharja ning õrnalt puhastada mustad kohad üle. Kindlasti tuleb olla ettevaatlik, et klaase mitte ära kriimustada.
 

5. Kuidas kõige efektiivsemalt oma prille puhastada?

Prillide puhastamist võiks alustada prillisangadest ning järjest liikuda prilli esiosa poole. Kõige viimasena tuleks puhastada ninapadjad ning raami see osa, mis puudutab laupa, sest suurem osa mustust, rasu jäävad ninapatjade ning raami külge. Juhul, kui pühkimist alustada ninaosast, siis kanduks kogu mustus klaasidele ning sangadele.

 
6. Kui tihti peaks prilliklaase ja raami puhastama?

Regulaarne prillide puhastus on väga oluline prillide säilimise osas. Prille võiks puhastada puhastuslapi ja -vedelikuga korra päevas, korralikumalt võiks puhastada korra nädalas.


7. Kuidas teha nii, et klaasid nii kiiresti mustaks ei läheks?

Prille ei tohiks hoida sellistes kohtades nagu näiteks kraanikausi ümbrus või sellistel pindadel, kus kasutatakse juuksehooldusvahendeid või kosmeetikat. Prille ei tohiks tagurpidi panna, kuna siis klaasid lähevad mustaks ning võivad kriimustuda.

Kui prille parasjagu ei kasutata, panna need sobivasse prillitoosi.


8. Kas prille võib puhastada ainetega, mis sisaldavad ammooniumi või mõnda muud hapet?

Kindlasti tugevate puhastusvahenditega prille mitte puhastada. Esiteks võib see prilliklaaside pinnakatet kahjustada ning teiseks võib puhastusaine reageerida prilliraami enda materjaliga. Tulemuseks on rikutud prillid.


9. Alati, kui prillid ette panna, tekib klaasi keskele hägune laik. Mis see on?

See probleem on väga tavaline naiste hulgas, ka mõned mehed kannatavad selle probleemi all. Hägususe põhjuseks võivad olla: pikad ja tihedad ripsmed või tugev ripsmetuši kasutus.

Kui inimesel on loomulikult pikad ja tihedad ripsmed, võib abi saada ninapatjade kohendamisest ja/või nende välja vahetamisest paksemate vastu. See peaks liigutama klaasid ripsmetest eemale ning ripsmed/rasu ei puuduta klaase. Saame sellesosas abi pakkuda ka Pupilo Optikapoes, tule julgesti läbi! :)

Kui hägusus tekib ripsmedušši kasutamisest, võiks enne meikimist ripsmeid koolutada ja alles siis värvida. See muudab ripsmete nurka ning need ei liigu vastu klaasi enam.


10. Prillipuhastuslapp ei puhasta enam korralikult, kas peab uue ostma või võib seda pesta?

Mikrofiiber lappe võib pesta, kuid kindlati ilma loputusvahendita. Kõige mõistlikum on neid pesta käsitsi. Samas kindlasti oleks vähemalt korra aastas mõistlik osta ka uus prillipuhastuslapp.

Prillipuhastuslapp 

Kui Sul on mõni küsimus prillide puhastamise kohta, millele siit vastust ei leidnud, siis kirjuta julgesti enda kommentaar siia ning vastame Sulle! :)