Tihtilugu võib päikeseprillide valimine päris keeruliseks osutuda. Annan Sulle selles blogipostituses mõned ideed ja näpunäited, mida tuleks päikeseprillide valimisel silmas pidada. 

Päikeseprillid
1. Päikseprillide valikul kõige olulisem on silmade kaitse. Ilma UV-kaitseta päikeseprillid võivad põhjustada selliseid silmahaigusi nagu katarakti ehk hallkaed, vähki ja põletusi. Vali sellised päikseprillid, mis kaitsevad Sind nii UVA kui ka UVB kiirguse eest. Kõik Pupilo optikapoes müüdavad päikeseprillid on UV kaitsega.

2. Silmadele annab lisakaitse polariseeritud prilliklaasid. Juhul, kui prill on mõeldud veespordi nautimiseks, suusatamiseks või autoga sõiduks, siis peaksid prillid kindlasti olema polariseeritud klaasidega. Sellise filtriga klaasid eemaldavad üleliigsed peegeldused, mis tulevad veelt, lumelt või mõnelt muult peegeldavad esemelt.

3. Päikseprille tehakse erinevate kujude kui ka suurustega ning õige leidmine võib olla keeruline. Lihtsustatult öeldes sobivad ümmarguse näo korral kandilise raamiga prillid ning kandilise näo korral ümmargused raamid. 

Ovaalne nägu – näole sobivad erineva kujuga prillid. Eemale tuleks hoida sellistest raamidest, mis on liiga peenikese või paksu raamiga. Ära vali sellist raami, mis on Sinu näost laiem.

Kandiline nägu – näole oma omane sirge ning konkreetne lõuajoon. Vali ümmargused prillid, mis mahendavad ja tasakaalustavad kandilisust. Väldi liiga tugeva raamiga ning nurgelisi raame.

Ümmargune nägu – näole on iseloomulikud ümarad põsed ning lõug. Sobivamateks prillideks on kandilised (nelinurksed või enam) päikseprillid, mis võtavad ümarust vähemaks. Võib valida ka tugevama raamiga prille.

Piklik nägu – pikliku näo tasakaalustamiseks otsi suuremaid ja kandilisemaid raame. Populaarsed retroprillid oleks suurepärane valik.

4. Päikseprillid peavad ees istuma mugavalt. Proovi kindlasti prille enne ostmist.

1. Prillid ei tohiks suruda vastu pead.
2. Raami raskus peab jaotuma võrdselt kõrvadele ning ninale.
3. Raami ja põse vahele peab jääma vaba ruumi, muidu hiljem lähevad klaasid kiiresti väga uduseks.
4. Jälgi, et ripsmed ei puudutaks vastu klaase.
5. Juhul, kui päikseprillid istuvad viltu ees, siis lase spetsalistil need vastavalt painutada. Ära ise painuta oma prille.

5. Pane tähele, et prilliklaaside värvus mõjutab kontrasti ning muudab värve.

Hallid klaasid vähendavad valguse hulka, ilma et mõjutaks kontrasti või moonutaks värve.
Pruunid klaasid tõstavad kontrasti, kuna need blokeerivad osa sinisest valgusest. Sellised klaasid on sobilikud talvistel spordialadel, nt suusatamine.
Kollased klaasid tõstavad veel rohkem kontrasti, kuna need blokeerivad suurema osa või kõik sinisese valguse. Kollased klaasid sovivad jahimeestele, kes peavad vaatama taevasse. Kindlasti mitte kasutada klaase sellistel tegevustel, kus on vaja head värvinägemist nagu näiteks auto juhtimine.
Punased/oranžid klaasid on sobilikud sellistele jahimeestele, kes peavad sihtmärgi leidma roheliselt taustalt.
Vasetooni klaasid on sobilikud golfaritele.
Sinised ja rohelised klaasid tõstavad samuti konrasti ja sobivad eriti hästi tennisemängijatele.

6. Kõige olulisem on aga see, et väljavalitud prillid meeldiksid just Sulle endale ning Sa tunned ennast nendega mugavalt ja hästi.


Meie päikeseprillide valikuga saad tutvuda siin: Päikeseprillid