KKK

Helista meile: +372 5682 1121

E-R 09:00-17:00

Saage tuttavaks – Dr. Merle Piik (Pupilo lugu)

Dr. Merle Piik aastal 1979 “Järva Teatajas”

Aastal 1991 kukkus Nõukogude Liit kokku. Väike Eesti oli üks 15st vabariigist, kes peale aastakümneid kestnud Nõukogude Liidu okupatsiooni iseseisvuse taastasid.

Üle pika pika aja avanesid kõikjal uued võimalused. Dr. Merle Piik, kes oli selleks ajaks olnud Paide haiglas resident-silmaarst juba 16 aastat, otsustas 1995 aastal proovida ettevõtlust. Ja täpselt seda ta ka tegi.

Esimesed paar aastat olid rasked. Dr. Piik oli oma väikese prillipoe silmaarst-resident, asutaja ja tegevjuht. Kuid ta oli ka optometrist, optik, müügiesindaja, poe juhataja, sekretär ja raamatupidaja!

Kuid 14-tunnised tööpäevad hakkasid tasapisi vilja kandma. Viimaks kasvas käive piisavalt suureks, et palgata esimesed töötajad, nii et ta ei pidanud enam kõike üksi tegema. Samuti sai ta avada uusi asukohti – sealhulgas optikapoe mereäärses Pärnus kuurortlinnas.

Dr. Piigil on aastate jooksul kogunenud palju lugusid – liiga palju, et siin kõiki rääkida. Kuid üks tema lemmikuid, mis kirjeldab suurepäraselt seda, mis tegi temast nii hea arsti:

Oma karjääri alguses astus doktor Piigi poodi noor üksikema. Ta oli töötu, kuid oli just leidnud töökoha. Oli ainult üks probleem: töö tegemiseks oli tal vaja prille. Tal polnud prille… ja tal polnud ka raha uute ostmiseks.

Mõistes noore üksikema rasket olukorda, kinkis doktor Piik talle tasuta prillid. Naine sai selle töökoha ja tänukiri mille ta saatis on doktor Piigil kõik need aastad hiljemgi alles. Selle lugemine liigutab teda siiani pisarateni.

Dr Piigi laialdased teadmised ja tööeetika tegid temast suurepärase arsti. Kuid tema kaastunne, positiivsus ja suuremeelsus tegid ta patsientide poolt armastatuks ja võimaldasid tema ettevõttel aastakümnete jooksul õitsele minna.

2009. aastal asusid dr Piigi kaks IT- ja internetiturunduse valdkonnas töötanud poega perefirmasse tööle. Nende eesmärk oli aidata ema äri veebi viia ja kuna tol ajal olid kontaktläätsed kallid ja pika ooteajaga siis tuua eestlastele võimalus kiirelt ja mugavalt kontaktläätsed soetada.

Aastakümnete jooksul, mil doktor Piik avas oma esimese prillipoe, on palju muutunud. Kuid ikkagi on see sama sõbralik väike optikapood, mis hoolib väga oma klientidest ja tahab aidata neil selgelt näha kõike, mida elul on pakkuda… silmapilgutustki kaotamata!

0
    Ostukorv (0)
    Ostukorv on tühiTagasi esilehele